‘Muri i në veri do të hiqet nga ne bashkë me ndërkombëtarët, pa tensione’

Edita Tahiri, ministrja për Dialog ka thënë se muri i ndërtuar në Veri, do të hiqet më ndihmën e ndërkombëtarëve pa shkaktuar tensione.

“Ky mur ilegal do të hiqet, e kemi hequr barrikadën te Ura e Ibrit dhe Marrëveshja e Brukselit do të zbatohet plotësisht”.

“Kur u hoq një barrikadë nga Ura e Ibrit pak kush besonte që do ura do të pastrohet dhe revitalizohet”.

“Ura po revitalizohet dhe është bërë një urë për lëvizje të lirë”

“Nuk do ta lejojmë destabilizimin që ka dashur ta bëjë Serbia”

“Do të bashkëpunojmë edhe me BE si dhe me Qeverinë Amerikane që heqjen ta bëjmë pa ngritur tensione”.

Këto komente Tahiri i ka bërë në Zonën B, të Klan Kosovës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme