Mustafa: Komunat që udhëhiqen nga LDK-ja përmbushën 90% të plan-programit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka thënë se komunat që drejtohen nga LDK-ja kanë përmbushur 90 për qind të plan-programit, njofton Klan Kosova.

Këto komente ai i bëri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të  LDK-së e cila po i zhvillon punimet aktualisht në Prishtinë .

Në këtë mbledhje të thirrur nga Mustafa do të diskutohet edhe për çështjet aktuale, zgjedhjet lokale që do të mbahen sivjet si dhe liberalizimin e vizave.