Mustafa, opozitës: Pasi ta lexoni Raportin për territorin, do ta votoni Demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, e cila, nëpërmjet një komunikate, ka shprehur dyshime se ai po frikësohet ta bëjë publik Raportin për matjen e territorit.

“AAK është e zhgënjyer me fshehjen e këtij raporti dhe i ka dyshimet e saj për motivet e kësaj fshehje!”, ka thënë AAK, nëpërmjet një komunikate.

Kryeministri ka thënë se i “vjen shumë mirë që Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po interesohet për Raportin e Komisionit të Ekspertëve për Matjen e Territorit të Kosovës”.

“Siç e dini, këtë raport e ka aprovuar Qeveria të premten e kaluar, më dt. 3 mars 2017. Si kryeministër dje (më 6 mars) e kam nënshkruar Vendimin për aprovimin e Raportit dhe ditën e djeshme është dashur që ky dokument të pasqyrohet në Web-faqen e Qeverisë, të fillojnë përgatitjet që t’i përcillet Kuvendit dhe Presidentit të vendit”, ka shkruar Mustafa, në faqen e tij zyrtare në Facebook.

“Pres që AAK, pasi ta lexoj këtë Raport, do të bindet (edhe pse e di) se Kosova nuk e humb asnjë metër territor, prandaj edhe do ta votojë Ligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Shënjimin e Vijës Kufitare me Malin e Zi. Të njëjtën gjë mendoj se do ta bëjë edhe Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën. Votohet për kufijtë ndërkombëtar të shtetit tonë”, ka shkruar Musafa më tej në rrjetin social.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme