Nazim Rashidi i vetmi gazetar nga RMV, që moderoi në Forumin Ekonomik në Delfi të Greqisë

Gazetari dhe autori i Program 200 në Alsat, Nazim Rashiti, moderoi në sallën kryesore të Forumit Ekonomik në Delfi të Greqisë.

Ai ishte gazetari i vetëm i ftuar nga Maqedonia e Veriut, i cili moderoi pjesën “Aderimi i Ballkanin Perëndimor në BE: Nga ngurrimi politik deri tek urgjenca strategjike”.

Mesazhet në këtë Forum shumë të rëndësishëm ishin se Gjeopolitika hapi derën e zgjerimit, por gjeopolitika nuk do ta bëjë anëtarësimin e plotë, dhe, për herë të parë BE është gati për zgjerim, por jo dhe aq vendet e Ballkanit Perëndimor.

Në panelin e tij ndër të tjera ishte dhe Miroslav Lajçak, negociatori mes Prishtinës e Beogradit. Forumi Ekonomik në Delfi është një nga më të rëndësishmit ku mblidhen personalitete të rëndësishme globale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme