Ndahet nga jeta ish-deputetja e PD’së

Ditën e martë, është ndarë nga jeta mjekja dhe ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rushen
Golemi. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur kolegu i saj, deputeti Tritan Shehu.

“Sot u nda nga jeta Dr. Rushen Golemi.

Një lajm shume i hidhur ky per familjen e saj, për te gjithë ne, qe patëm fatin e privilegjin te
punojmë me atë ne sallën e operacionit, ambientet spitalore, ditën dhe natën, ne Tirane e
larg saj, kudo ku njeriu kishte nevoje për ndihmën e kirurges se shquar, humane e te pa
epur.

Dr. Rusheni, një mjeke e rralle, e pa përsëritshme ndoshta, por dhe një zemër e madhe qe
rrahu per Demokraci e Perëndim.

Deputete e PD e zgjedhur me 1992, atëherë kur duhej përmbysja e te lindte liria.
Jeta e saj si mjeke, kirurge, pedagoge, deputete, pa harruar kurre dhe familjen, janë modeli
me i mire për këdo qe aspiron te beje diçka te vlefshme ne jete.

I pa harruar do te jete kujtimi i saj.”-ka shkruar Shehu.

Golemi ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare dhe njihet si e para mjeke kirurge femër në
Shqipëri

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme