Ndiqeni përballjen e fortë për ‘Jugohromin’ mes ministrit Ameti dhe aktivistit Xhaferi (Video)

E mërkurë, 02 Nentor 2016  –  Sakte.net

Studio e emisionit ’10 minuta’ në Televizionin 21 ka qenë arena e përballjes në mes udhëheqësit të ‘Eco Guerilla’, Arianit Xhaferi dhe ministrit të Mjedisit jetësorë dhe Planifikimit Hapësinorë, Bashkim Ameti, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Aktivisti Xhaferi kishte dyshime dhe kërkonte që mbyllja e ‘Jugohromit’ mos të jetë vetëm për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Nga ana tjetër, ministri Ameti thonte se i njejti nuk do të vazhdojë të punojë pas zgjedhjeve.

Moderatori i emisionit kërkoi që të dy të shtërngojnë duart por kjo nuk u realizua./Telegrafi/