Ndryshimi i pabesueshëm i qyteteve më të njohura në botë

E mërkurë, 19 Tetor 2016  –  Sakte.net

Duket se koha po vrapon çdo herë e më shpejt çdo vit.

 

Dhe çdo herë e më shumë po ndryshojnë gjërat në vendet ku jetojmë – së bashku me botën përreth nesh e cila evoluon aq shpejt sa që na lë të habitur.

Në fotografitë që do t’i gjeni më poshtë ju do t’i shihni disa prej qyteteve më të mëdha në botë, të cilat dukeshin krejtësisht ndryshe vetëm disa vite më parë, transmeton Gazeta Express.

Shikoni ato!

Singapori: 1960 vs tani

Hong Kongu: 1960 vs tani

Fortaleza, Brazil: 1980 vs tani

Shangai, Kinë: 1990 vs tani

Toronto, Kanada: 1930 vs tani

Seul, Koreja e Jugut: 1950 vs tani

Nairobi, Kenia: 1960 vs tani

Pekin, Kinë: 1940 vs tani

Melburn, Australi: 1920 vs tani

Dubai: 1980 vs tani

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme