Ndryshojnë objektivat e transferimeve të Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit.

Shkarkimi i menjëhershëm i drejtuesve Paolo Maldini dhe Ricky Massara rrezikon gjithashtu të braktisë transferimet e planifikuara që Milani tashmë kishte rreshtuar, duke përfshirë Daichi Kamada dhe Marko Arnautovic, por ata tani mund të luftojnë me Interin për Marcus Thuram.

Tifozët dhe skuadra e kuqezinjve janë në shok pasi një takim mes pronarit Gerry Cardinale dhe drejtorëve shkoi aq keq sa pronari i RedBird vendosi t’i shkarkojë ata.

Kjo i transformon të gjitha planet e tyre, duke përfshirë edhe transferimet që ishin rreshtuar nga drejtuesit e deritanishëm Maldini dhe Massara.

Një marrëveshje ishte arritur me Kamadan për të nënshkruar si lojtar i lirë, por edhe kjo tani duket të jetë në dyshim.

Sa i përket idesë së Marko Arnautovic, Cardinale, Geoffrey Moncada dhe Giorgio Furlani u turpëruan nga mendimi për të shpenzuar tetë milionë euro për të nënshkruar me një qendërsulmues 34-vjeçar, edhe nëse ai do të zëvendësojë 41-vjeçarin Zlatan Ibrahimovic.

Në vend të kësaj, Calciomercato.com sugjeron që Milani do t’i drejtohet francezit Thuram, i cili po largohet nga Borussia Monchengladbach si lojtar i lirë.

Djali i ish-mbrojtësit të Juventusit dhe Parmës, Lilian, tashmë ishte lidhur me një transferim nga San Siro te Interi, por ka pasur probleme muskulore.

Ruben Loftus-Cheek nga Chelsea është një tjetër transferim që kishte qenë në progres dhe tani mund të anulohet plotësisht.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme