Në Gjermani evakuohen 8.000 njerëz për shkak të bombës

Rreth 8.000 njerëz janë evakuuar të enjten nga shtëpitë, punëtoritë dhe zyrat në perëndim të Dyseldorfit pasi është gjetur një bombë nga periudha e Luftës së Dytë Botërore, njoftuan autoritetet lokale.

Bomba me peshë 250 kilogramë është gjetur mbrëmë gjatë punimeve ndërtimore në pjesën veriore të qytetit, ndërsa gjatë ditës duhet që të çaktivizohet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme