Në Indi, veturat elektrike në qarkullim nga viti 2030

Qeveria indiane po planifikon prodhimin e veturave elektrike.

Ata planifikojnë që këtë ta arrijnë nga viti 2030, dhe nëpërmjet saj ta promovojnë përdorimin e tyre dhe reduktimin e numrit të veturave me gaz, në kohën kur këto të fundit janë në përdorim të madh, dhe kur niveli i ndotjes është në rritje, në qytetet metropolitane si Mumbai dhe New Delhi.

Qeveria indiane thotë se një kalim nga veturat konvencionale me gaz tek ato elektrike do të ishte i mirëpritur.

Në të njëjtën kohë, ata thanë se do të ndërtojnë edhe infrastrukturën e duhur për veturat me sistem elektrik. /Periskopi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme