Në Kuvend diskutohet deklarata për liberalizimin e vizave

E premte, 28 Tetor 2016  –  Sakte.net

Deputetët e Kuvendit kanë filluar që të diskutojnë për deklaratën e përbashkët të partive parlamentare me anë së cilës kërkohet liberalizimi i vizave.

Tekstin e kësaj deklarate e ka lexuar kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme Ilmi Reçica.

“Ne deputetët përmes fuqizimit të demokracisë, sundimit të ligjit lirive dhe të drejtave të njeriut të përkushtuar për fqinjësi të mirë, paqe me Malin e Zi dhe shtetet fqinje, qëndrojmë të bashkuar që ky proces të përmbyllet sa më shpejt që është e mundur  duke marrë për bazë të kërkojmë mirëkuptimin e vendeve të BE-së  që qytetarët e Kosovës të lëvizin lirë nëpër vendet Shengen”, thuhet në deklaratën që lexoi Reçica.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme