Në trenin serb që po vjen në Kosovë, edhe krimineli i organizatës djathtiste ‘1389’ (Foto)

Në trenin që u nis nga Beogradi në Mitrovicë, ishte edhe zëdhënësi i lëvizjes djathtiste Mouse Vacic, që fliste me gazetarët duke ju treguar kartat e biznesit me logon e Zyrës së Qeverisë së Kosovës

Vacić u tha gazetarëve se katër herë ka shkuar në Kosovë, por çdo herë që ata nuk e kanë lejuar të hyjë. Mouse Vacić, zëdhënës i lëvizjes djathtiste “1389”, i dënuar për krime të ndryshme, dy muaj më parë, ka qenë i punësuar në Zyrën për Kosovë dhe Metohi, është konfirmuar jozyrtarisht “Blic”, transmeton gazetametro.net.

Drejtori i Zyrës për Kosovën e Metohinë Marko Gjuriq i ka quajtur si “trillime dhe shpifje” që Milos Vacić, zëdhënës i lëvizjes djathtiste “1389” në media është referuar si këshilltari i tij, dhe beson se këto shpifje të drejtuara kundër tij, bëhen, siç thotë ai, ” nuk kanë me çfarë të tallen me mua.

“Kryeministri Aleksandar Vucic nuk mund të komentojë mbi “rastin e Milos Vacić ‘’”, as të komentojë mbi drejtorin Marko Gjuriq, duke thënë se ai nuk e di se çfarë ka thënë Gjuriq, e as atë që është.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme