Nesër mot i vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mot kryesisht  i vranët  dhe me shi do ta karakterizojë vendin tonë gjatë ditës së nesërme.

“Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin  ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të ulet me vlera minore nën   normalen. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe më tej nga verilindja me shpejtësi deri 9 m/s.”,bën të ditur IHMK, transmeton Klan Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme