Nesër, opozita proteston jo vetëm në Tiranë. Ja akset rrugore që do të bllokohen

Të enjten në orën 18.00 opozita përshkallëzon protestën për zgjedhjet. Për rreth një orë ajo do të bllokojë 5 akse kombëtare.

Në Elbasan, qarkullimi në rrethrrotullimin Bradashesh do të paralizohet, ndërsa në Durrës do të bllokohet autostrada Plepa-Kavajë. Edhe autostrada e Milotit për rreth një orë do të bllokohet nga militantët e opozitës. Në të njëjtën orë kalimi në rrethrrotullimin e Sheqit në Fier dhe atë të Shqiponjës në Tiranë gjithashtu do të paralizohet.

Përmes kësaj forme të mosbindjes civile te përdorur edhe më parë, opozita synon të forcojë mesazhin se aksioni i saj do të përshkallëzohet nëse kushti i saj për qeveri tranzitore dhe zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër nuk plotësohet. Bllokimi i rrugëve do i paraprijë protesta simbolike e të rinjve të FRPD-së e cila rikthehet tek Parlamenti në të njëjtën orë me seancën plenare.

AKSET QË DO BLLOKOHEN

1- Elbasan (Rreth rrotullimit Bradashesh).
2- Durrës (Autostrada Plepa – Kavajë).
3- Milot (Karburanti në Autostradë).
4- Fier (Rreth rrotullimi i Sheqit).
5- Tiranë (Rreth rrotullimi Shqiponjës).

SHPËRNDARJA E ISH DEPUTETEVË

Tiranë – Rrethrrotullimi Shqiponja

Aldo Bumçi
Albana Vokshi
Halim Kosova
Gent Strazimri
Klevis Balliu
Agron Shehaj
Grida Duma
Jorida Tabaku
Genc Pollo
Dhurata Çupi
Valentina Duka
Astrit Veliaj
Isuf Çela
Fatbardha Kadiu

Durrës-Autostrada Plepa-Kavajë

Edi Paloka
Oerd Bylykbashi
Orjola Pampuri
Florion Mima

Elbasan-Rreth rrotullimit Bradashesh

Edmond Spaho
Endri Hasa
Luçiano Boçi
Ervin Salianji
Hekuran Hoxhalli

Fier- Rreth rrotullimi i Sheqit

Enkelejd Alibeaj
Nada Meçorapaj
Tritan Shehu

Milot-Karburanti në Autostradë

Flamur Noka
Lorenc Luka
Bardh Spahia
Izmira Ulqinaku
Romeo Gurakuqi
Xhemal Gjunkshi
Lindita Metaliaj
Andon Frrokaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme