Nga e enjtja niveli portokalli aktiv për rrezik nga temperaturat e larta në RMV!

Nga nesër deri të dielën zona jonë do të jetë nën ndikimin e një mase ajrore të qëndrueshme dhe shumë të ngrohtë nga jugu, i cili do të shkaktojë mot me diell dhe mbi mesataren të ngrohtë për këtë periudhë të vitit.

Temperaturat e ditës kudo do të jenë mbi 30 gradë, ndërsa në vend të kësaj do të arrijnë deri në 40 gradë Celsius.

Sipas vlerave kufitare të parashikuara dhe të llogaritura të temperaturave ekstreme nga DPH, në territorin e vendit tonë nesër do të jetë me ngjyrë të verdhë aktive, ndërsa në Shkup dhe Pollog në shkallë portokalli për rrezik nga temperaturat e larta.

Për shkak të rritjes së mëtejshme të temperaturave, nga e enjtja do të jetë aktiv kudo niveli i portokallit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme