Ngjarja e përgjakshme në Gjermani: Vdes edhe personi i dytë nga Suhareka

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Gjermani.

Një 39 vjeçar kosovar ka mbetur i vdekur si pasoj e të shtënave me armë, ndërsa vëllai i tij ishte plagosur rëndë. Gjatë ditës së sotme familjarët kanë njoftuar se edhe i plagosuri ka ndërruar jetë.

“Ju njoftoj miq shokë se sot morën lajmin shumë tragjik për humbjen e dytë Haki Lumi i cili mbet i plagosur dhe nuk mundi të ju mbijetoj plagëve të marra. Pushoni në paqe daja Haki e Fatos Lumi”,  ka shkruar një familjar i tij.

Kujtojmë, se dje në qyetin e Abensbergut në Baravrinë e Poshtme është njoftuar për të shtëna armësh, të cilat janë dëgjuar në parkingun e një supermarketi në rrugën “Strabuinber”, duke çuar deri te vdekja e dy kosovarëve Fatos dhe Haki Lumi.

Dyshohet se personat të cilët kanë shtënë në drejtim të vëllezërve Lumi janë po ashtu me prejardhje nga Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme