Nishani shkarkon zv/kryeministrin dhe 6 ministra të Ramës, dekreton të Bashës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin dhe emërimin e zv/kryeministrit dhe 6 ministrave, ndryshime të ardhura si pasojë e marrëveshjes së arritur me 18 maj mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Bashës.

Zv/kryeministri dhe 6 ministrat janë propozuar nga PD-ja dhe do të qëndrojnë në detyrë për 3 muaj.

Ndërsa, ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme priten të votohen në Parlament.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme