Nisma dënon dhunën e përdorur në Kuvendin e Maqedonisë

Nisma për Kosovën ka shprehur shqetësimin e saj për zhvillimet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë, ku mbetën të lënduar disa deputetë nga sulmet e protestuesve që ndërhyn në seancën gjatë së cilës, Talat Xhaferi u zgjodh kryetar i Kuvendit.

“Konsiderojmë se avancimi i të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni bazuar në platformën e miratuar nga partitë politike shqiptare është i pandalshëm. Përpjekjet që përmes përdorimit të dhunës të ndërpritet ky proces janë të pa pranueshme dhe si të tilla të dënueshme,” thuhet në komunikatën e Nismës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme