Nitaj: Qeveria do të krijohet, numrat nuk janë problem

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se qeveria e ardhshme do të udhëhiqet nga Ramush Haradinaj.

Numrat e nevojshëm për formimin e qeverisë, sipas tij, nuk janë problem.

Mandatari i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, sipas Nitajt po priqet qe të siguroj një përfaqësim sa më të gjerë në qeveri.

Tutje, Nitaj ka thënë se vota e një deputeti nga taborët tjera për Haradinajn nuk janë të kundërligjshme.

“Deputeti është sovran dhe i takon deputetit të merr vendime. Deputetët janë të zgjedhur të popullit dhe jo të zgjedhur të partive politike. Mandati i deputetit i takon atij dhe nuk i takon askujt tjetër”, ka thënë Nitaj në TV Dukagjini, transmeton indeksonline.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme