Një muaj paraburgim për 20 policët e arrestuar për korrupsion

30 ditë paraburgim u janë caktuar 20 policëve, të cilët u arrestuan në pjesën jugore dhe veriore të Mitrovicës, për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Ali Kutllovci nga Gjykata Themelore e Mitrovicës, i cili shtoi se e njëjta gjykatë u ka caktuar arrest shtëpiak prej 30 ditësh dhe 15 policëve të tjerë.

Në gjithë vendin Inspektorati i Policisë së Kosovës, arrestoi të hënën 59 policë të Kosovës, nën dyshimin për keqpërdorim të pozitës zyrtare,  korrupsion.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme