NOKIA RIKTHEHET ME NJË CELULAR MË 2017

Nokia, Microsoft, Foxconn dhe HMD kanë përfunduar një marrëveshje që hapë rrugë për të lansuar një celular të ri Nokia në gjysmën e parë të vitit 2017. Nokia thotë se marrëveshja e nënshkruar edhe me kompaninë finlandeze HMD Global Oy në maj tani ka hyrë në fuqi, duke e bërë të qartë se Nokia do të rilansojë një celular Android më 2017. Kthimi i celularëve Nokia në treg shënon fillimin e një faze të re në historinë e kompanisë, si pjesë e Microsoft Mobile. Microsoft kishte blerë pajisjet Nokia më 2014 për 5 miliardë dollarë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme