Nuk do ta besoni, ja sa kushton iPhone 8

Telefoni  pritet të ketë një dizajn të ri dhe plot veçori të reja. Sipas analistëve ky model do të kushtojë,1000 dollar, sepse kostot e prodhimit të iPhone rriten çdo vit.

Ndërkohë që ndryshimi i dizajnit i kushton kompanisë një rritje dyshifrore në vlerë për çdo iPhone dhe për më tepër nuk duhet harruar  fakti se përfshirja e një ekrani OLED dhe rritja e fundit me 30 % e çmimeve të memories janë dy faktorë mjaft të rëndësishëm.

Konkretisht një iPhone OLED do të kushtojë 30 dollar më shumë për tu prodhuar, çka do ti hiqte një pjesë të madhe fitimi këtij modeli.

Megjithatë analistë të tjerë besojnë se iPhone i ri nuk do të kushtojë më shumë se 850 deri në 900 dollar, duke parë çmimin e Galaxy S8, i cili nuk kushton më shumë se sa 799 dollar, analistët shprehen se ky është një sinjal i qartë për Apple.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme