Nuk ka pasur të shtëna në kufirin Kosovë – Serbi

Në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, gjegjësisht në afëërsi të fshatit Dobrosin sot ka pasur një situatë tepër të tensionuar.

Gazeta Blic nga burime të saja ka marrë vesh se ka pas të shtëna armësh ndërmjet Xhandarmërisë Serbe dhe Policisë së Kosovës. Sipas këtyre burimeve është Xhandarmëria serbe ka provokuar e para. “Në një moment ka esklauar situate. Janë dëgjuar të shtëna me armë”, ka theksuar ky burim, duke mos dhënë më shumë detaje.

Mirëpo, informacione të tilla janë hedhur poshtë nga autoritetet e sigurisë. Portali Sakte.net kupton se një ngjarje e tillë nuk është regjistruar gjatë ditës së sotme./Sakte.net

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme