Nuredin Lushtaku dorëzohet te organet e rendit

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Gjykata Themelore caktimin e paraburgimit për të dyshuarit, e që në mesin e tyre është edhe ish-nënkryetari i Skenderajt, Nuredin Lushtaku, të cilët të shtunën mbrëma janë përfshirë në përleshje me armë në Skënderaj, ku të lënduar mbetën dy policë që ishin në detyrë zyrtare.

“Ekziston dyshimi i bazuar se të dyshuarit F.L., A.L., dhe N.L., me datë 02 korrik 2022 rreth orës 23:45 në Skenderaj, kanë sulmuar dy zyrtarë policorë të Stacionit Policor në Skenderaj me iniciale E.B., dhe M.G., që kanë qenë në detyrë zyrtare, dhe gjatë sulmit ka rezultuar me lëndime të zyrtarëve policorë, ku njëri zyrtar policor është goditur me predhë të armës në këmbë”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Klan Kosova mëson se Nuredin Lushtaku tashmë është dorëzuar te organet e rendit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme