Nxënësit e Maqedonisë edhe nesër vijojnë procesin mësimor, pushimi dimëror deri më 18 janar

Për nxënësit e Maqedonisë nesër është dita e fundit e shkollës në gjysmën e parë të vitit 2016/2017. Rreth 270 mijë nxënës, nga të cilët 188 mijë fillorist dhe 80 mijë nxënës nga shkollat e mesme, do të jenë në pushim dimëror dhe në banka do të kthehen më 18 janar, 2017, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në vitin akademik duhet të ketë 180 ditë pune, dhe duke pasur parasysh se në këtë, shumë festa janë gjatë ditëve të javës, pushimi dimror është më i shkurtër për një ditë, sqarojnë nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës të Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme