Obama:Kandidimi i Hillary Clinton për president të Amerikës,një shembull se sa larg gratë kanë ardhur në udhëtimin e gjatë drejt barazisë.”

E nominuara per president të Shteteve te Bashkuara të Amerikes nga radhët e demokrateve në rrjetin e saje social facebook ka postuar një fjali të thënë nga presidenti Barack Obama për gratë e Amerikes.

Postimi i plotë:

” këtë vjeshtë ne futemi në një zgjedhje historik. 240 vjet pas themelimit të kombit tonë, dhe pothuajse një shekull pasi femra përfundimisht fitoi të drejtën e votës, për herë të parë ndonjëherë, një grua është në një parti te madhe politike e propozuar për president. Pa marrë parasysh pikëpamjet tuaja politike, ky është një moment historik për amerikën. Dhe është vetëm edhe një shembull sa larg gratë kanë ardhur në udhëtimin e gjatë drejt barazisë.”

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme