Operacioni antidrogë “Gold Rush”

Një automjet brenda të cilit kishte 8.5 kg kanabis sativa përfundoi në kanal, ndërsa po tentonte t’i largohej ndjekjes policore. Ngjarja ndodhi në fshatin Zus të Shkodrës. Tre personat që ishin brenda makinës mbetën të plagosur, ndaj u dërguan në spitalin e Shkodrës, ku dhe më pas u arrestuan nga policia. Sipas një njoftimi të bërë publik, në pranga janë vënë: Bertjan Pepkola 24 vjeç, Aldo Përleka 22 vjeç dhe Xhulio Perpleka 23 vjeç, të tre nga Lezha. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet u gjet një sasi prej 8.5 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis-sattiva.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme