OSBE-ja reagon pas protestës së opozitës: Dënojmë aktet e dhunës para Bashkisë së Tiranës

Në lidhje me protestën e sotme (19 prill) të opozitës para Bashkisë së Tiranës, ka reaguar edhe Prezenca e OSBE në Shqipëri.


OSBE shkruan se protesta paqesore është një akt demokratik dhe legjitim, jo dhuna, duke e dënuar këtë të fundit.

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme përpara Bashkisë së Tiranës. Protesta paqësore është akt demokratik legjitim, dhuna jo”, thuhet në reagim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme