Pa lejen e gruas bleu Portsmuthin sheiku dënohet me 5 vite burg

Në vitin 2009, Sulejman al-Fahim bleu për 5,6 milionë euro Portsmuthin, klubin anglez të cilin e drejtoi për 6 javë përpara se t’ia shiste Ali al-Farazhit.

Tashmë, ai është dënuar me 5 vite burg në Emiratet e Bashkuara Arabe për këtë blerje sepse klubin anglez e mori me paratë e llogarisë bankare të gruas së tij, të cilës nuk i kishte thënë gjë për këtë transaksion.

Kur bashkëshortja pa se llogaria ishte bosh, e denoncoi burrin e saj, i cili u dënua dhe do të kalojë disa kohë pas hekurave.

Te Portsmuthi i asaj kohe luanin futbollistë të famshëm anglezë si Peter Coruch, Sol Campbell apo Jermain Defoe.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme