Pacolli flet për dy ngjarje të rëndësishme për Kosovën, ka një porosi për të gjithë

Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli, ka përkujtuar dy ngjarje të rëndësishme që e presin Kosovën në muajt në vazhdim.

Pacolli ka rikujtuar mbajtjen e Asamblesë Gjenerale të Interpolit në Peking e cila do të mbahet nga data 26 deri më 29 shtator e cila do ta trajtojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol.

Kreu i AKR-së ka rikujtuar edh Asamblenë Gjenerale të UNECO-s e cila do të mbahet në nëntor të këtij viti.

Në këtë drejtim ai thotë përmes Facebook-ut se duhet të punojmë dhe të mos ia lëmë fatit.

“Dy ngjarje që nuk duhet të nënvlerësohen:Asambleja Gjenerale e Interpolit në Peking nga 26 deri më 29 shtator që duhët ta trajtojë antarsimin e Kosovēs në Interpol dhe Asambles Gjenerale e UNESCO-s në nëntor të këtij viti. Të punojmë dhe mos ia lëmë fatit!!!”, shkruan Pacolli në Facebook/ KosovaPress/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme