Paolo Maldini një hap larg gjigantit anglez

E bujshme, Maldini një hap larg gjigantit anglez.

Paolo Maldini tek gjiganti anglez.

E pabesueshme por e vërtetë, Paolo Maldini mund t’u thotë lamtumirë të gjithëve dhe të fluturojë në Angli për të nënshkruar me Manchester United.

Ish-drejtori sportiv i Milanit, i cili mbeti pa ekip pas shkarkimit të tij, është një nga emrat që bashkëpronari i ardhshëm Ratcliffe synon të marrë në klub.

Në fakt, të gjithë e dinë që gjërat nuk po shkojnë mirë për Djajtë e Kuq. Momenti i krizës është i prekshëm, si brenda dhe jashtë fushës. Një ndryshim është i nevojshëm.

Ndaj, sipas asaj që raportoi media angleze Mirror, pronari i INEOS i cili së shpejti do të blejë 25% të aksioneve të Manchester United do të kishte menduar për ish-lojtarin kuqezi.

Maldini nga ana e tij ka refuzuar disa oferta nga Arabia Saudite dhe do të ishte pro një aventure në Premier League. Sigurisht, megjithatë, disa aspekte të negociatave janë ende për t’u përcaktuar.

Për më tepër, emri Laurent Blanc është përmendur gjithashtu. Më shumë do të mësohet në ditët në vijim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme