Papa i quan “kampe të përqendrimit” qendrat e pritjes për refugjatë

Papa Françesku ka përshkruar sot disa nga qendrat e pritjes për refugjatët si “kampe të përqendrimit”.

Papa bëri këtë vlerësim në ceremoninë kushtuar dëshmorëve të krishterë të kohëve moderne dhe pasi bëri homazhe për një grua të krishtere, e cila u vra nga myslimanët, për shkak të fesë së saj.

“Këto qendra pritëse, duken si kampe të përqendrimit, të mbipopulluara nga njerëzit. Duket se marrëveshjet ndërkombëtare janë më të rëndësishme, se të drejtat e njeriut”, tha Papa.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme