Parandalohet një rast i kontrabandës në Zubin Potok, konfiskohen disa mallra të paligjshme

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të kontrabandës në një subjekt tregtar në Zubin Potok.

Sipas njoftimit të Doganës thuhet se janë konfiskuar disa mallra të paligjshme si 100 pije të forta alkoolike, 150 copë plazma, 9 kg duhan të grirë dhe 4200 copë cigare.

May be an image of lighter and text

“Gjatë këtij kontrolli të koordinuar, zbatimi i autorizimeve të Kodit Doganor ka bërë të mundur zbulimin e një sasie të konsiderueshme të mallrave të paligjshme. Konkretisht:• 100 cope pije të forta alkoolike • 150 cope plazma • 9 kg duhan të grire • 4200 cope cigare. Ky operacion është një dëshmi e përkushtimit të Doganës së Kosovës dhe Policisë së Kosovës në luftën kundër kontrabandës. Dogana angazhohet në përforcimin e ligjit dhe të rendit dhe në mbrojtjen e interesave të qytetarëve dhe të ekonomisë së vendit tonë”, thuhet në njoftim.

May be an image of money, newsagent and text

© SYRI.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme