Pas ambasadorit gjendet i vdekur edhe një tjetër zyrtar rus. Çfarë po ndodh?

Një zyrtar i njohur ministrisë së jashtme ruse është gjetur i vdekur nga plagët e armëve në apartamentin e tij në Moskë, vetëm disa orë pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi dje pasdite.

 

Sipas njoftimeve të pakonfirmuara të medieve britanike dhe turke, trupi i zyrtarit, që besohet të jetë një nga shefat e departamenteve në ministrisë së jashtme ruse , është gjetur i vdekur sot herët në mëngjes, shruan syri.net.

Dy plumba janë gjetur së bashku me një armë zjarri në lavamanin e kuzhinës, shkruan “Daily Epress”Kremlini nuk ka konfirmuar apo mohuar raportet.

Ndërkohë spekulime ka pasur gjatë nëse incidenti i dyshuar mund të ketë qenë vrasje apo vetëvrasje. /Daily Express

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme