Pas atij me sëpatë, një sulm tjetër me hanxhar në Dusseldorf

Qyteti gjerman Dusseldorf, gjegjësisht banorët e tij, edhe sot kanë përjetuar një ngjarje të tmerrshme.

Siç shkruajnë mediat e huaja, një person ka sulmuar sot një të moshuar, duke përdorur një hanxhar.

Thuhet se policia janë në kërkim të sulmuesit, ndërkaq viktima gjendet në spital dhe jashtë rrezikut për jetë.

Autoritetet gjermane kanë bërë të ditur se rreth nëntë veta janë lënduar pas një sulmi me sëpatë të ndodhur mbrëmë në një stacion të trenave në Dusseldorf.

Ndërkohë është raportuar se sulmuesi është një 36-vjeçar me prejardhje nga Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme