Pas sulmit ndaj ‘Platformës shqiptare’, VMRO-DPMNE konteston himnin e Shqipërisë

Pas sulmit ndaj ‘Platformës shqiptare’,VMRO-DPMNE tashmë ka hapur një debat të ri dhe konteston himnin e Shqipërisë.

Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska, sot në parlamentin maqedonas ka shtruar pyetje për përmbajtjen e himnit të Shqipërisë.

“Përse në himnin e Shqipërisë nuk ka tekst që nënkupton karakterin multietnik të shtetit?”, pyeti Zaturovska në parlament teksa shtoi se platforma e nënshkruar nga partitë shqiptare do ta fundosë shtetin e Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme