Paul Ryan rizgjedhet kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan

Presidenti republikan i Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan,K u rizgjodh sot në postin e tij duke konfirmuar pozitën e burrit të hekurt të Kongresit dhe të bashkëbiseduesit të privilegjuar të Donald Trump.

 

Deputetët e Dhomës së Ulët të Kongresit votuan me 239 vota në favor të tij nga 189 vota për demokraten Nancy Pelosi, përcjell Atsh.

Paul Ryan, 46 vjec, i cili pjesën më të madhe të karrierës e ka bërë në Kongres ka qenë kandidat për zëvendëspresident në vitin 2012.

Marrëdhëniet e tij me Donald Trump kanë pasur ulje ngritje.

Gjatë fushatës, ai u distancua për shkak të gjuhës dhe deklaratave të Trump duke i cilësuar disa prej deklaratave të tij si rraciste.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme