“Pensionohet” Playstation 3

Pas më shumë se 11 vjet të ekzistimit, Playstation 3 së shpejti do të pushojë së prodhuari.

Kjo është porosia, e cila qëndron në faqen zyrtare të Playstation në Japoni, ku krahas modelit të Playstation 3 prej 500GB (i vetmi, i cili ende prodhohet) qëndron porosia se “së shpejti do të ndalohen dërgimet për këtë model”, transmeton KosovaPress.

Sipas disa informacioneve ende të pa verifikuara, prodhimi do të ndalet këtë muaj. Playstation 3 ka dalë në treg në vitin 2006 dhe deri më tash është shitur në mbi 85 milionë njësi në gjithë botën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme