Përfundon rinumërimi i 117 kutive të votimit

Ka përfunduar rinumërimi i mbi 110 kutive me vota të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosova, Valmir Elezi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

“Në orën 14:00 është përmbyllur rinumërimi i të gjitha kutive të votimit. KQZ-ja do të presë vendimmarrjen e Gjykatës Supreme lidhur me ankesat eventuale për të proceduar tutje drejt çertifikimit të Rezultateve Përfundimtare” ka thënë Elezi.

Vendimi për rinumërimin e 117 kutive të votimit erdhi pas ankesave që janë dërguar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme