Petrovski: PSP-ja mori nga Arkiva Shtetërore dokumente që lidhen me ”Shkupi 2014”

Prokuroria Speciale Publike ka marrë një numër të madh dokumentesh nga Arkiva shtetërore në kuadër të procedurave parahetimore të saj.

Drejtori i Arkivës, Filip Petrovski, ka konfirmuar për Tv Telma se PSP-ja ka marrë dokumente të ndryshme që lidhen me projektin ”Shkupi 2014”. Mirëpo, PSP-ja nuk ka dhënë informacione në këtë drejtim.

Të dy palët thonë se bashkëpunimi ka qenë mjaft korrekt, megjithatë Petrovski konsideron se PSP-ja është autore e informatave të rrejshme që u paraqitën në internet, për gjoja incidente në Arkivë, ndërmjet atij dhe prokurorëve, ku është përfshirë edhe policia.

Ai madje e akuzon PSP-në se ka dirigjuar sulme ndaj tij në opinionin publik./Telegrafi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme