Plani i komandantit

Sundimi i rendit dhe i ligjit do të jetë prioriteti kryesor i të nominuarit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe të tjerët, Ramush Haradinaj.

Ky është premtimi publik, të cilin e ka zënë në gojë më së shumti kreu i AAK-së. Megjithatë Haradinaj, i cili përfaqëson krahun e luftës në garën zgjedhore e as partnerët e tjerë që janë provuar në qeverisje, nuk kanë treguar rrugën që do ta ndjekin për ta instaluar shtetin e së drejtës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Haradinaj ka refuzuar të tregojë nëse është e mundur të bëhet çkapja e shtetit me PDK-në, të cilën derisa nuk hyri në koalicion e akuzonte për kapje të shtetit. Haradinaj vazhdon të trumbetojë se është i fokusuar në tema qeverisëse që do ta transformojnë vendin pavarësisht të kaluarës së partnerit. Çështja e parë, të cilën do ta adresojë sapo të marrë qeverinë, sipas Haradinajt, do të jetë themelimi i ushtrisë së Kosovës.

Koalicioni rreth PDK-së përkatësisht AAK-ja, të cilën e udhëheq i nominuari për kryeministër, është i vetmi subjekt politik që nuk ka ofruar të dhëna në lidhje me pyetjet specifike që gazeta i ka adresuar rreth përmbajtjes programore. Në mungesë të një programi publik gazeta është shërbyer me deklaratat publike të të nominuarit dhe partnerëve të tjerë në koalicion.

Artikulli paraprak
Artikulli tjetër

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme