Policia deklarohet pas “rishfaqjes” së Organizatës “Syri i Populli”

Organizata “Syri i popullit” që muaj më parë kishte marrë përgjegjësinë për plagosjen e avokatit e Azem Vllasit përmes një komunikate për media kanë thënë se sërish kanë mobilizuar celulat guerile në trojet shqiptare.

Kjo organizatë në një komunikatë adresuar medieve u ka bërë thirrje kryeministrit, Isa Mustafa dhe kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit që të mos marrin vendime për faljen e tokave shqiptare.

Lidhur me këtë, e pyetur nga lajmi.net se a është duke u marr me këtë rast dhe se sa janë të sigurt krerët institucionalë, Policia e Kosovës ka thënë se ajo angazhohet do të kujdeset për ruajtjen e rendit dhe për sigurinë e të gjithë qytetarëve.

“Policia e Kosovës bazuar në mandatin e saj ligjor që ka, do të kujdeset për ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike si dhe për sigurinë e të gjithë qytetarëve”, thuhet në përgjigjen e Zyrës për Informim të Policës, duke mos dhënë më shumë detaje rreth kësaj çështjeje. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme