Policia dyshon për bombë, bllokohet një pjesë e Oslos në Norvegji

Policia norvegjeze ka bërë të ditur se në qytetin e Oslos është gjetur një pajisje që ngjante me një bombë, raporton gazeta norvegjeze VG.


Autoritetet në Norvegji gjithashtu bënë të ditur se një person po merret në pyetje në stacionin policor lidhur me rastin.

Policia ka marrë masa dhe ka mbyllur për qarkullim të veturave atë pjesë të qytetit ku është gjetur mjeti i dyshimtë, duke vendosur një perimetër të sigurisë dhe duke mos lejuar që banorët të dalin jashtë ndërtesave.

f5b72c094dbdeb82b73bd3027c2e51d3

Ky kërcënim vjen një ditë pasi Stockholmi në Suedi u godit nga një sulm terrorist ku humbën jetën katër persona dhe u lënduan rreth 15 të tjerë. /gazetametro.net

 

Politiet har stengt Grønland mellom Brugata og Grønlands torg. Politiet har hjelmer. Ingen vet noen ting.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme