Policia e Kumanovës arreston dy shqiptarë

Mbrëmë, dhjetë minuta pas mesnate (07.02.2017) në vendkalimin kufitar “Tabanoc”  mes Maqedonisë dhe Serbisë, gjatë kontrollit të dokumenteve të udhëtimit, është konstatuar se pasaportat e shtetasve shqiptarë D.М. (28) dhe G.V. (39), janë të falsifikuara në atë mënyrë që është ndërruar nga një faqe e pasaportave, shkruan Gazeta Lajm. Gjatë bisedës së zhvilluar, ata kanë pranuar se falsifikimin e kanë bërë me qëllim që t’i largojnë ndalesat, që i kanë pasur në pasaporta. Atyre u janë marrë pasaportat dhe janë arrestuar. Në ora 1 e 20 minuat janë dorëzuar te policia e Kumanovës për procedim të mëtejmë.