Policia e Shqipërisë arreston biznesmenin kosovar

E mërkurë, 02 Nentor 2016  –  Sakte.net

Një doganier dhe një biznesmen nga Kosova janë arrestuar nga policia, në pikën kufitare të Morinës. Në pranga ka përfunduar doganieri Saimir Thaçi, 30 vjeç dhe biznesmeni nga Kosova, Afrim Sopaj, 33 vjeç.

Për këtë të fundit policia kishte informacione për kontrabandë të mallrave. Ndaj ditën e martë kur kaloi në pikën kufitare, doganieri Saimir Thaçi nuk e kishte kontrolluar automjetin e tij.

Më pas efektivët kanë ndaluar automjetin tip “Golf 4”, me targa 04-583FE. Nga kontrolli u zbulua se në makinë kishte këpucë, të cilat i kishte kaluar pa doganë./tvklan.al

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme