Policia gjen 127 mina në Prishtinë

Në fshatin Keqekollë të Prishtinës njësitë policore kanë gjetur disa mjete të pashpërthyera.     

Në vend të ngjarjes kanë dalë njësiti i FSK-së dhe KFOR-it, të cilët kanë tërhequr në mënyrë të sigurt nga vendi i ngjarjes 127 mina- antikëmbësori dhe 683 eksplozivë TNT pa detonator.

Sipas policisë, në lidhje me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti vazhdon të hetohet nga njësitë kompetente.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme