Policia ia konfiskon dronin, po incizonte pa leje në Prishtinë

Policia e Kosovës e ka konfiskuar një dron, pasi që një qytetarë po incizonte në Prishtinë pa lejen e organeve përkatëse.

Policia e Kosovës ka njoftuar aksionin e ndërmarrë re ka zhvilluar mbrëmë rreth orës 20:07.

Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar ka kryer iqizime me dron pa leje nga Agjencioni i Aviacionit Civil. Me urdhër të prokurorit droni është konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, bënë të ditur Policia.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme