Prezantohet makina e parë 100% elektrike (Foto)

Jaguar ka prezantuar modelin e tij të parë 100% elektrik.

I-Pace është makina e parë që përdor platformën elektrike dhe një shembull që do të ndjekin edhe makinat Jaguar të së ardhmes.

Motori elektrik i kësaj makine bën që ky Jaguar të shkojë nga 0 në 100 km/h për 4.8 sekonda dhe bateria e saj mban deri në 480 km distancë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme