Prishtinë, arrestohen 4 persona për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Prishtinë, të premten, si të dyshuar për keqpërdorim  të detyrës zyrtare.

Të arrestuarit dyshohet se kanë mundësuar përfitimin e kundërligjshëm te fondeve për zhvillim të bujqësisë.

“Njësia e Krimeve Ekonomike  pas një hetimi ka arrestuar tre persona, një femër dhe dy meshkuj K-Shqiptar si dhe pronarin e nje firme me dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë mundësuar përfitimin e kundërligjshëm te fondeve për zhvillim të bujqësisë”.thuhet në njoftim.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme