Protestat kundër Trumpit po bëhen të rrezikshme

E shtune, 12 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Mijëra protestues në të gjithë qytetet më të mëdha të Shteteve të Bashkuara, janë duke protestuar që nga dita kur Donald Trump u shpall presidenti i SHBA-së.

Protestuesit kanë djegur flamuj dhe kanë thyer dritaret e dyqaneve, gjithashtu u arrestuan shumë prej tyre, shkruajnë mediat amerikane, transmeton Express.

Policia ka vendosur të hedh gaz lotsjellës kundër protestuesve anti-Trump në Portland të Oregon.

Mirëpo, para kësaj, policia i kishte paralajmëruar ata se do të hidhnin gaz lotsjellës nëse nuk ndalen së protestuesit.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme